Chronimy Twój biznes od 2009 rokuCzas biegnie szybko, nie tak dawno zdałem sobie sprawę, że w 2019 roku mamy pewną bardzo szczególną rocznicę.
Mija właśnie 10 lat od czasu powstania SASMA.
Oczywiście może wydawać się, że nie jest to dużo, przecież istnieją firmy mające tradycje liczone w setkach lat, jednak biorąc pod uwagę specyfikę branży bezpieczeństwa biznesu, a także fakt iż wywodzimy się z kraju, gdzie zachodnie standardy biznesu pojawiły się stosunkowo późno to należy uznać to za sukces.

Możemy śmiało przyjąć, że należymy do grupy pionierów (oczywiście nie sami) naszej branży w tym kraju zwłaszcza w ujęciu korporacyjnym, słowo "bezpiecznik" w 2009 roku kojarzyło się bardziej z prądem niż bezpieczeństwem biznesu.
Konkurencja w owym czasie prawie nie istniała, a na polskim rynku rządziły firmy doradcze z zachodu.

Początki były ciężkie, szukaliśmy dla siebie pomysłu, nie znając rynku w Polsce, ani jego potrzeb, że o umiejętności prowadzenia biznesu nie wspomnę.
Zajmowaliśmy się dosyć prostymi sprawami, a za granicą byliśmy postrzegani bardziej jako ciekawostka krajoznawcza niż poważny partner biznesowy.

Lata mijały bardzo szybko pełne wzlotów i upadków, my jednak stale się rozwijaliśmy wypracowując strategie firmy, a także oferowany zakres usług.
Dostosowaliśmy się do nowych zagrożeń z jakimi nasi klienci się stykają, jednocześnie cały czas doskonaląc swój warsztat.
Staraliśmy się promować braże bezpieczeństwa biznesu w Polsce budując świadomość u potencjalnych klientów.

Przez 6 lat byliśmy organizatorem jednaj z największych konferencji w regionie, na której zjawiali się szefowie bezpieczeństwa korporacji z całego świata.
Razem z grupą bezpieczników wydaliśmy książkę, która opisywała wiele tematów branżowych, ponadto były także artykuły prasowe czy też wystąpienia na konferencjach.

W ciągu ostatnich 10 lat bardzo zmieniły się zagrożenia z jakimi styka się biznes w Polsce i na świecie.
Szpiegostwo, cyber, terroryzm, podróbki, wrogie przejęcia, oszustwa - to tylko mała cześć zagrożeń jakie czyhają obecnie na firmy.
By z nimi skutecznie walczyć trzeba nieustannie podnosić swoje kwalifikacje, gdyż to co było skuteczne wczoraj nie zawsze zadziała dziś.

Zmieniają się zagrożenia, zmieniamy się także i my.
Już wkrótce na rynku pojawi się oprogramowanie i-SASMA (www.i-sasma.com), które śmiało można nazwać innowacyjnym, jeśli chodzi o zarządzanie bezpieczeństwem.
Zostało ono zaprojektowane zgodnie ze wskazówkami naszych klientów, a także bazując na naszym doświadczeniu.

Po latach z dumą mogę stwierdzić że SASMA z firmy oferującej proste usługi z zakresu bezpieczeństwa stała się firmą, która bez kompleksów pracuje na całym świecie dla największych korporacji.
Już nie jesteśmy postrzegani jako ciekawostka krajoznawcza, a jako firma która jest skuteczna w rozwiązywaniu problemów naszych klientów bez względu na stopień skomplikowania, czy też kontynent.
Nasze myślenie "out of the box" nie raz udowodniło, że jesteśmy w stanie rozwiązywać skomplikowane sprawy wzbudzając konsternację u konkurencji.
Zapewniamy przewagę informacyjną naszym klientom co czyni ich biznes bardziej odpornym na współczesne zagrożenia.

Nie byłoby tego wszystkiego bez wspaniałych ludzi z jakimi miałem/mam przyjemność pracować przez te lata nie tylko w Polsce, ale też za granicą.
To właśnie oni budują siłę marki SASMA na całym świecie za co chcę im serdecznie podziękować, bo każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do naszego sukcesu.

Przed nami kolejne 10 lat (mam nadzieję, że więcej)
Jak wspominałem zmienia się firma, zmienia się logo


Motto jednak pozostaje bez zmian: stay in the shadow co oznacza stój w cieniu.
Tam jesteśmy chroniąc biznes naszych klientów na całym świecie.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wpadka Prezydenta RP - wzorowy atak socjotechniczny

Bezpieczeństwo biznesu w czasie COVID-19

Podsumowanie roku 2019 - trendy i wyzwania na przyszłość