Analiza danych na froncie walki z koronawirusem

Analiza danych wyzwaniem XXI wieku

Obecnie największym wyzwaniem w zakresie bezpieczeństwa staje się nie tylko zdobycie informacji, ale także ich sprawna analiza. Zapewnienie przewagi informacyjnej to skomplikowany proces, a raz zdobyta informacja użyta w odpowiednim czasie i miejscu staje się potężną bronią.

i-SASMA pierwotnie powstała z myślą by pomóc zwalczać przestępczość gospodarczą. Jej celem jest zapewnienie wspomnianej przewagi informacyjnej dzięki możliwości wielopłaszczyznowej analizy danych z różnych źródeł. Aktualnie wykorzystywana jest w branży bezpieczeństwa biznesu. 
i-SASMA nie tylko gromadzi i analizuje interesujące nas dane, ale także tworzy automatyczne raporty oraz statystyki w efektywny sposób zarządzając istniejącymi zasobami. 

W toku prac uświadomiliśmy sobie, że nasz system może aktywnie wspierać walkę
z koronawirusem w myśl zasady zbieraj, analizuj, raportuj.

Obecnie wiele instytucji walczących z epidemią zmaga się z problemem analizowania dużych ilości informacji w krótkim okresie czasie, wypracowywania raportów z wnioskami, a wszystko to pod presją czasu. 

Większość instytucji opiera się na przestarzałych narzędziach, w tym arkuszach kalkulacyjnych, które nie gwarantują jakości przeprowadzanych analiz i bezpieczeństwa. Nie są to narzędzia na miarę XXI wieku. 
i-SASMA minimalizuje ilość błędów ludzkich, gdyż człowiek był, jest i będzie w dającej się przewidzieć przyszłości najsłabszym ogniwem. 

i-SASMA vs COVID-19 

i-SASMA może być pomocna w walce z koronawirusem poprzez bieżący monitoring i analizę zasobów wykorzystywanych przez służbę zdrowia (ilość środków ochrony osobistej, dostępność personelu medycznego, ilość zakażonych, wyleczonych etc.) analizę danych od operatorów mobilnych (monitoring osób będących na kwarantannie, etc.) analizę zasobów służb współpracujących (wojsko, policja, straż pożarna, straż miejska etc.),  analizę danych systemów zewnętrznych (kamery monitoringu miejskiego, kamery mierzące temperaturę ciała, systemy kontroli dostępu etc.)Korzyści z zastosowania i-SASMA

i-SASMA to oprogramowanie dzięki, któremu przeanalizujemy dużą ilość danych w krótkim czasie przez co skrócimy czas reakcji w sytuacji kryzysowej, usprawnimy obieg informacji oraz ujednolicimy system zarządzania danymi.

Technologia zastosowana w i-SASMA wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) tworząc modele zachowania oraz procesów umożliwiających ciągłą ich analizę. Dzięki temu oprogramowanie stale skanuje i porównuje dostępne w bazie dane, umożliwiając automatyczną identyfikację powtarzających się przyczyn zaistniałych incydentów, a także ich modus operandi.  

Oprogramowanie jest w całości umieszczone w chmurze przez co jest dostępne na każdym systemie operacyjnym. Jest responsywne co oznacza, że jest dostosowane do różnych urządzeń jak komputer, tablet czy telefon. Dzięki interfejsowi API istnieje możliwość podpięcia
do i-SASMA innych systemów gromadzących dane i ich wspólna analiza. Nasze oprogramowanie jest dostosowane do pracy zespołowej. Nie istnieje ograniczenie w ilości użytkowników korzystających jednocześnie z i-SASMA.

Wykorzystanie analizy danych przez i-SASMA może nie tylko ułatwić walkę z koronawirusem, ale także przyspieszyć proces podejmowania decyzji przez decydentów oraz zminimalizować ilość błędów. Informacja użyta w odpowiednim czasie i miejscu może nie tylko sprawić, że osiągniemy sukces, ale także dzięki trafności podejmowanych decyzji uratować ludzkie życie. Jest to nie wątpliwie dowód na to, że mając dobre narzędzie do analizy danych w łatwiejszy oraz szybszy sposób zdobywamy cenne informacje i zyskujemy przewagę konkurencyjną. Dominacja informacyjna to gwarancja sukcesu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przyszłość ochrony fizycznej (czy taka jest?)

Uwaga na czerwonych-czyli Red Team w akcji

Social media ruszyły na wojnę